2024 Veteriner Muayene Ücretleri – Veteriner Fiyat Listesi

Haziran 10, 2022 by Hıdır Çelik0

Veteriner fiyat listesi 2024 yılı için de Veteriner Hekimler Birliği tarafından belirlenmektedir. Veteriner fiyatları söz konusu olduğunda fiyatlardan önce veteriner hekim kimdir? Neler yapar bilmenin yararı olacaktır. Veteriner Hekim üniversitelerin Veterinerlik Fakültelerinden başarıyla mezun olan tıp uzmanıdır.

Veteriner hekim, ev ve süs hayvanlarının sağlıklı yaşam ve bakım uygulamalarını yapan uzmandır. Evcil hayvanlar birlikte yaşayanlar için adeta terapi gibidir. Çocukların en büyük dostu, sosyalleşmesini destekleyen can dostudur. Yapılan tüm veteriner ücret tarifesi çalışmaları bir evcil hayvanı olanların hiçbir şekilde negatif duygu taşımadığını göstermektedir.

Halk arasında bilinenin aksine evcil hayvanlar anti alerjen ortam yaratmaktadır. Hareketli yapılarıyla kişileri aktif etmektedirler. Dolayısıyla evcil hayvan sahiplerinin veteriner hekim seçiminde özenli davranması da önemlidir.

 

Veteriner Fiyatlarını Kim Belirler?

Evcil hayvan ve süs hayvanlarının tüm canlılar gibi sağlıklı yaşayabilmeleri için gerekli kontrol ve işlemlerinin yapılaması gerekmektedir. Bu konuda ilk başvuru adresi veteriner hekim muayenehanesi ya da veteriner klinikleridir. Veteriner fiyatları her yıl Veteriner Hekimler Odası tarafından belirlenerek uygulanmaktadır. Veteriner hekime getirilen evcil hayvanlar için muayene ücreti alınmaktadır. Ardından yapılması gereken her işlem için belirlenen veteriner fiyatları alınmaktadır.

Veteriner ücret tarifesi Veteriner hekimler Odası tarafından her yıl belirlenir. Veteriner ücret tarifesi, aşı ücretleri, diğer klinik uygulamalar için ayrı ayrı ödeme tarifesi bulunmaktadır. Tıp uygulamalarını uzman eğitimini tamamladıktan sonra sektörde profesyonellik kazanan meslek erbabına veteriner hekim denmektedir. Veteriner muayene ücreti olabilecek en uygun bedelle alınmaktadır. Tıp uzmanı olarak görev yapan veteriner hekim fiyatları ülkelere ve yaşam alanlarına göre değişmektedir. Bu konuda koruyucu hekimlikten, beslenmeye, hastalık tedavisinden üreme kontrollerine kadar veteriner hekim sorumludur.

 

Veteriner Ücretleri 2024 Fiyat Listesi

Veteriner hekimlik uygulamalarında 2024 yılı Veteriner Hekimler Birliği ücret tarifesi uygulanmaktadır. Her yılın ilk ayında belirlenerek uygulamaya giren ücret tarifesi

Kliniğimize ait muyane ücretini öğrenmek için arayın:  0533 498 96 62

Kedi- köpek için: 460 TL

Ayrıca evcil ya da süs hayvanlarının tedavileri ve aşıları da ücret karşılığında yapılmaktadır. Veteriner Hekimler Odası tarafından planlanan ücret tarifesi herkesin merak konusudur. Fakat her bölge ve şehirde aynı olmayabilmektedir. Uygulama bölgesi ve ulaşım gibi etkenlerle değişiklik görülebilmektedir. Muayene sonrası bakım ve tedavi yöntemleri de en iyi şekilde uygulanarak hayvan dostlar kaliteli yaşama kavuşturulmaktadır.

 

Aşı, Kısırlaştırma ve Tahlil Ücretleri

Evcil ve süs hayvanlarının düzenli olarak aşılanması gerekmektedir. Bunun da belirli ücret karşılığında yapıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Veteriner hekim aşı fiyatları her yılın ilk ayında belirlenerek Veteriner klinikleri ve muayenehanelere ulaştırılmaktadır. Veteriner ücret tarifesi gibi aşılar da ücretlidir.

✅Kuduz aşısı 700 TL
✅Bronşin aşısı 900 TL
✅Lyme aşısı 1200 TL
✅Lösemi aşısı 900 TL
✅Karma aşı 900 TL
✅ Dış Parazit 300 – 700 TL
✅İç Parazit 300 – 700 TL
✅Mikroçip 700 TL
✅Enjeksiyon 300 TL
✅Hemogram 850 TL
✅Biyokimya tek parametre 325 TL
✅ Erkek kedi kısırlaştırma 3000 TL
✅Dişi kedi kısırlaştırma 4000 TL
✅Erkek köpek kısırlaştırma 3700 – 5000 TL
✅Dişi köpek kısırlaştırma 6000 – 10.000 TL
✅Röntgen tek doz 900 TL

Kedi aşı takviminde yer alan aşıların ücretlerini öğrenmek için tıklayın: https://uskudarveteriner.com/kedi-asi-tavimi-fiyatlari/

Köpek aşı takvimi ve ücretleri için tıklayın: https://uskudarveteriner.com/kopek-asi-tavimi-fiyatlari/

Mikroçip: 700 TL

Muayene Sonrasında Uygun Görülenler

Veteriner klinik-muayenehanelerinde yapılan tüm işlemler hem hayvan hem insan sağlığı bakımından çok önemlidir. Kuduz bir sokak köpeğinin kaç kişiye zarar verebileceğini kimse tahmin bile edemez. Bu gibi olaylar karşısında veteriner muayene ücreti can kurtarıcı olabilmektedir.

Muayene sonrasında kedi- köpek ya da diğer hayvanların veteriner fiyatları her yıl yeniden düzenlenerek güncellenmektedir. Mutlaka veteriner hekim kontrolünde yapılması gereken işlemler bilinçsiz ellerde büyük zararlara neden olabilmektedir. Muayene devamında veteriner hekim tarafından uygun görülen tedavi yöntemleri arasında bulunanlardan bazıları,

 

Veteriner Laboratuvar İnceleme Ücretleri

Veteriner hekim muayenelerinden sonra gerekli görülen tüm işlemler için ayrı ücret alınmaktadır. Yapılan veteriner fiyatları muayene ücretlerine ilaveten alınmaktadır. Hızlı güvenli sonuçlar alınabilmesi için uzman veteriner desteği alınması uygundur. Veteriner muayene ücreti hayvan hastalıklarında koruyucu ve tedavi yöntemi olarak düzenlenmektedir.

Hayvanların sağlıklı yaşam sürebilmesi için veteriner kontrolleri yapılmalıdır. Veteriner ücret tarifesi 2024 yılı için de güncellenmiş olarak uygulanmaktadır. Hayvanların muayenesi, muayene sonrası işlemler ve laboratuvar tetkikleri de insanlar kadar önemlidir. Sadece bir kan alımıyla pek çok inceleme yapılabilmektedir.

 

Veteriner Hekim Tarafından Yapılabilecek İşlemler

Hayvan sağlığını koruyabilmenin en kolay yolu bir veteriner hekimle buluşturmak olmaktadır. Yapılacak muayene sonucunda tüm tedavi ve tetkikler yapılarak gereken yöntemler uygulanabilmektedir. Hayvanınıza aşısından kısırlaştırmasına, sağlık güvenliğinden estetik uygulamalara kadar tüm işlemleri yapılabilmektedir. Bunlar arasında tüy traşı, tırnak kesimi ve göz kontrolleri de bulunmaktadır.

Veteriner kliniklerinde yapılan Veteriner muayene ücreti laboratuvar ücretlerine ilave edilerek alınmaktadır. Veteriner fiyatları laboratuvar uygulama ücretleriyle birlikte düzenlenmektedir.

Kedi ve köpekler için veteriner ücret tarifesi şöyledir.

Kısırlaştırma Ücretleri

✅ Erkek kedi kısırlaştırma: 2500 TL

✅Dişi kedi kısırlaştırma: 3500 TL

✅Erkek köpek kısırlaştırma: 3100 – 4000 TL

✅Dişi köpek kısırlaştırma: 4900 – 7700 TL

Kedi Kısırlaştırma tüm detaylar ve video.

Köpek Kısırlaştırma tüm detaylar ve video.

Tanı ve Tedavi Yöntemlerinde Radyografi İşlemleri

Hayvanların tedavi yöntemleri arasında radyografi işlemleri de önemli yer tutmaktadır. Veteriner fiyatları tüm işlemlere göre komple hesaplanmaktadır. Laboratuvar işlem ücretleri;

Dijital röntgen: 650 TL

Veteriner muayenehanesi ya da kliniklerinde veteriner fiyatları sürprizlerle karşılaşılmaması için matbu olarak belirlenmektedir. Ücret tarifesinin klinik ya da muayenehanenin görünen bir yerine asılması gerekmektedir.

Laboratuvar tetkikleri ve radyografi inceleme sonuçlarına göre tanı ve tedaviye devam edilmektedir. Veteriner muayene ücreti bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Teşhise göre en uygun tedavi yöntemi uygulanarak can dostlar sağlığına kavuşabilmektedir. Bu duruma kavuşabilmek için ise cerrahi yöntemler gerekebilmektedir. Yapılması gereken tüm tedavi yöntemleri ve üreme kontrol yöntemleri konusunda yardım alabilirsiniz. Sağlık güvenliği ve kendi sağlığınız için birlikte yaşadığınız canları da düşünmeniz gerekmektedir. Veteriner ücret tarifesi güncel olarak Veterinerler Odası tarafından düzenlenerek tüm kliniklere gönderilmektedir.

 

Veteriner Hekim Klinik ve Muayenehanelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veteriner hekimler ya da klinisyenler, veterinerler fiyatları Veterinerler Odası Tarafından Belirlenen tarifeye uygun olarak çalışmaktadır. Muayenesi yapılan hayvanların devam eden tedavi yöntemlerine ait veteriner muayene ücreti ve tedavi ücreti, tedavi yarım bırakılsa dahi alınmaktadır. Fazlası varsa iade edilmektedir.

Veteriner ücret tarifesi asgari olarak düzenlenmektedir. Hayvan sahiplerinin görebileceği en uygun yerde bulunması gerekmektedir. Veteriner fiyatları 2024 yılbaşından itibaren güncellenerek uygulanmaya başlamış bulunmaktadır. Evcil ve süs hayvanlarının sağlıklı yaşayabilmesi veteriner hekim kontrollerine bağlıdır. Her hangi bir sorun oluşmadan önce de koruyucu hekimlik alınabilmektedir.

Veteriner muayene ücreti son derece düşük tutulmaktadır. Hayvan sahiplerinin veteriner hekimlere ister hayvanlarını getirebilir isterse bulunduğu yerden hizmet alabilirler, veteriner ücret tarifesi tüm detaylar göz önünde bulundurularak uygulamaya konulmaktadır.

 

Veteriner Kliniklerinden Alınabilecek Tedavi Yöntemleri

Evcil ve süs hayvanları için veteriner klinikleri ve muayenehaneleri güvenle hizmet vermektedir. Veteriner muayene ücreti en düşük fiyattan belirlenmektedir. Hayvan sağlığı ve can güvenliği bakımından son derece önemli görev üstlenen veteriner hekim seçerken de uzmanlığı ve tecrübesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Kedi ve köpekler için olduğu kadar kanatlı ve sürüngenler için de veteriner muayene ücreti alınmaktadır. Siz de can dostunuzu emin ellere emanet ederek uzun yıllar sağlıklı yaşamasına yardım edebilirsiniz. Muayeneden başlanan teşhis ve tedavi yöntemleri cerrahi uygulamalar dahil güvenle uygulanabilmektedir.

 

Evcil Hayvanlarda Estetik

Veteriner hekimler, hayvan sağlığı ve güvenliği kadar estetikleriyle de ilgilenmektedir. Hayvanlarda estetik işlemler bilindiği gibi tırnak kesiminden bakımına, mantar ve uyuz tedavilerinden traşa kadar pek çok şekilde uygulanabilmektedir. Evcil hayvanlarda bakım işlemleri sağlıklı yaşam sürebilmeleri için çok önemlidir.

Tırnaklarında oluşabilecek sorunlar tedavi edilmezse başka sorunlara yol açabilmektedir. Ya sıcaklarında uzun tüylerinden büyük rahatsızlık duymaktadırlar bu nedenle zaman zaman tüy traşı yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanlar için yapılan tüm koruyucu sağlık hizmetleri gelecek günlerinde sağlıklı yaşayabilmesini sağlamaktadır.

 

Veteriner Kliniklerinde Konaklama

Hayvanlar için yapılabilecek muayene, kontrol, aşı ve tüm diğer işlemler yanında hayvanını yanında götüremeyecek olanlar için otel hizmetleri de verilebilmektedir. Evcil hayvanların en büyük sorunlarından biri her yere taşınamama durumlarıdır. Bu konuda veteriner hekim ve kliniğinizden yardım alabilirsiniz.

Hayvanınızı kendilerine güvenle ve konforlu bir şekilde emanet edebilirsiniz. Siz dönünceye kadar en iyi şekilde bakılacağından emin olabilirsiniz. Veteriner hekiminize güvenerek alabileceğiniz konaklama hizmeti de sizin gönül rahatlığıyla iş ve özel seyahatlerinizi yapabilmenizi sağlayacaktır.

 

Cerrahi Yöntemler

Sokak hayvanları da olsa evcil hayvanlar da olsa cerrahi yöntem tedavisi gerekebilmektedir. Bunlar kistler, meme tümörleri, medikal zorunluluk halleri olabilmektedir. Veteriner hekimler bu konuda güvenle uygulama yaparak hayvanı sağlığına kavuşturabilmektedir. Ameliyat ve tüm cerrahi işlem ve veteriner fiyatları belirlenmiş olarak uygulanmaktadır.

Bazıları, doğum sırasında gelişebilecek kedi-köpek sezaryen işlemleri, kalça çıkığı, kısırlaştırma operasyonlarıdır. Yine diyafram hernis operasyonu, patella çıkığı operasyonları ve ampütasyon operasyonları gerekebilmektedir. Tüm cerrahi işlemler sonrasında yatarak tedavi gerekebilmektedir. Bu konuda da veteriner hekim gözlemi büyük önem taşımaktadır.

Tüm ücret listesine buradan ulaşabilirsiniz.ivho_alt_ucret_tarifesi_2024


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Dr. Pati ® Üsküdar Veteriner Kliniği

Biz Kimiz?

Dr. Pati ® Üsküdar Veteriner Kliniği, diğer bölgelerdeki klinik tecrübelerindeki hizmet kalitesini Üsküdar’da devam ettirmek için kurulmuştur.


HIZLICA ARAYIN

0533 498 96 62ZİYARET EDİN

Barbaros Mah. Nuhkuyusu Cad. No:76 ÜsküdarSosyal Hesaplarımızı Takip EdinCopyright by Dr. Pati ® 2020.    KVK Aydınlatma Metni