Üsküdar Kısırlaştırma


İstanbul’a tatile geldiğim de kedim rahatsızlandı tesadüfen bulduğum Dr. Pati sayesinde kızım şuan çok iyi tedavi sonrası da ilgilenip durumunu merak ettiği için iletişimi kesmedi çok teşekkür ederim  Dr. Pati ❤️

-Betül Bayar

Üsküdar kısırlaştırma konusu kedi kısırlaştırma ve köpek kısırlaştırma olarak ikiye ayrılmaktadır. Kedi kısırlaştırma ve köpek kısırlaştırmayı ayrı ayrı olarak sizler için anlattık. Bu sayfamızda kısırlaştırma ile ilgili genel ve temel bilgileri vereceğiz.

Üsküdar kısırlaştırma operasyonlarımızda bilmeniz gereken temel bilgileri ve aklınıza takılan soruları yanıtlamaya çalışacağız. Kısırlaştırma ile ilgili aklınıza takılan sorularda 0533 498 96 62 telefon numaramıza WhatsApp yoluyla yazabilir veya instagramdan bize ulaşabilirsiniz.

Süreç Özeti

3 Aşamada Kısırlaştırma Süreci12 Saat


Kısırlaştırma operasyonuna karar verildikten ve randevu alındıktan sonra operasyon saatinden 12 saat öncesine kadar yemek ve su verilmemelidir.


Operasyon


Üsküdar kısırlaştırma operasyonuna aldıktan 8-12 saat sonra taburcu ediyoruz.


Kısırlaştırma Sonrası


Tüm alışma süreci boyunca bizden destek alabilirsiniz. Beslenme, dikkat etmeniz gereken en önemli konudur.

Kısırlaştırma Kaç Yaşındayken Yapılmalıdır?

Kısırlaştırma operasyonları genel olarak kedi ve köpeklerimiz 6-8 aylığa ulaştıklarında yapılabilmektedir.

Kısırlaştırma Operasyonu Öncesi Yapılacaklar

Kısırlaştırma öncesinde öncelikle randevu almanız gerekiyor. Randevu ile birlikte operasyon saati belirlenir. Operasyon saatinden 12 saat öncesine kadar yemek vermemeniz operasyona hazırlık için yapmanız gereken tek konudur.

Üsküdar Kısırlaştırma Operasyonu Süresi

Kısırlaştırma operasyonu yaklaşık olarak  1 saat ile 2 saat arası sürmektedir. Fakat operasyon başlangıcı ve sonrasında uyandırma süreci ile birlikte bu süreç 6-8 saat sürmektedir. Şöyle basite indirirsek, dostumuzu sabahleyin bize bıraktığınızda aynı günün akşamında taburcu ediyoruz.

Kısırlaştırma Sonrası Yapılacaklar

Kısırlaştırma sonrası size belirteceğimiz tarihlerde kontrollere geliyorsunuz. Kontrollerle birlikte kısırlaştırılma sonrası kilo problemleri oluşmaması adına kısırlaştırılmış kedi ve köpeklere özel mamalara geçiş yapmanızı öneriyoruz.

Kısırlaştırma Operasyonu Sonrasında Davranış Değişikliği

Kısırlaştırma operasyonu sonrası davranış değişikliği daha çok sakinleşme yönünde olmaktadır. Kedinizdeki agresiflik seviyesi düşmektedir. Bunun dışında sıra dışı bir değişiklik görmeniz mümkün değildir.

Kısırlaştırma Operasyonu Ücretleri

Kısırlaştırma operasyon ücretleri için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. 0533 498 96 62

İyileşme Süreci ve Kontroller

İyileşme süresi yara hattının normale dönme süreci erkek ve dişilerde farklılık göstermektedir. Erkek kedi ve köpeklerde bu süre 3-6 gün sürerken dişi kedi ve köpeklerde 8-15 gün sürebilmektedir. Fakat bu süreçte kediniz günlük hayatında hiç bir sorun yaşamaz.

Kontroller ise operasyon durumuna göre 2 yada 3 defa yapılmaktadır. Kontrollerden ücret alınmaz. Herhangi bir uygulama gerekirse ücrete tabi tutulur.

Kısırlaştırma Yerine Enjeksiyon Önerir misiniz?

Her kızgınlık döneminde enjeksiyon yaptırmak zarar verebilir. Enjeksiyon geçici olarak kızgınlık dönemini baskılamaktadır.

Kısırlaştırma Doğru Bir Operasyon mudur?

Kısırlaştırma operasyonuna genel olarak baktığımız zaman en büyük problemin kızgınlık döneminde çevreye verdiği rahatsızlık olarak görüyoruz. Fakat kısırlaştırma operasyonu sadece bu rahatsızlığı önlemek adına yeterli bir karar merkezi değildir. Kısırlaştırma operasyonunun bir çok faydası bulunmaktadır.

Sağlık açısından faydalarını bilmek çok daha önemlidir. Tümoral oluşumlar, meme tümörü, güç doğum, mastitis, retentio secundinarum, vaginitis, kistik ovarium, prolapsus uteri-vajina ve Pyometra gibi dişilerde karşılaşılan hastalıkların önüne geçilmektedir. Bununla birlikte erkek kedi ve köpeklerde testis tümörlerinin oluşumunu engellerken prostat olma oranını düşürmektedir.

EN İYİ REFERANS İYİ BİR KELİMEDİR
DUDU ERDEMİR


Kanlı ishalli köpeğimi Serkan Bey 4 günde tedavi etti. Serkan Beye teşekkür ederim.
ŞÜKRAN YILMAZ


Daha önce kedim 5. kattan düştüğünde ve aşılarında Serkan Bey kedimizle ilgilendi. Makul bir fiyatı vardı. Güleryüzlü, kibar ve ilgiliydi.
OKAN ÇİÇEK


Önce kedimizin sağlığını sonra bizi düşünüyor. Mutlaka birden fazla alternatif sunuyor. Çok düşünceliler.
HASAN HÜSEYİN DEMİR


Üsküdar veteriner kliniklerine yeni dahil olan Dr. Pati’ye gönülden referans oluyoruz.


Dr. Pati ® Üsküdar Veteriner Kliniği

Biz Kimiz?

Dr. Pati ® Üsküdar Veteriner Kliniği, diğer bölgelerdeki klinik tecrübelerindeki hizmet kalitesini Üsküdar’da devam ettirmek için kurulmuştur.


HIZLICA ARAYIN

0533 498 96 62ZİYARET EDİN

Barbaros Mah. Nuhkuyusu Cad. No:76 ÜsküdarSosyal Hesaplarımızı Takip EdinCopyright by Dr. Pati ® 2020.    KVK Aydınlatma Metni